W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.filatel.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Jeśli użytkownik nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Wyłącz ten komunikat
Aktualny numer Archiwum Prenumerata Dla autorów Nasi autorzy Redakcja
Numer archiwalny
PL EN DE
Numer 3 (3) - Wrzesień 2023
Historia rozwoju małych miasteczek, dużych miast, czy wielkich aglomeracji interesuje głównie samych mieszkańców i patriotów lokalnych. Kolekcjonują oni wszystko, co dotyczy ich małej ojczyzny. Zbiory map, planów zabudowy, dokumentów, wycinków z gazet, widokówek, fotografii, opisów zakładów przemysłowych oraz wspomnienia mieszkańców i wiadomości o życiu na ich terenie są dla nich bezcenne. Ważną dokumentację stanowią przesyłki pocztowe oraz rekwizyty organizacji pocztowych, czasami należących do różnych zmieniających się państwowości. Prezentowany "Zarys dziejów" jest monografią w tym zakresie. Profesjonalni historycy chętnie korzystają z pomocy hobbystów kolekcjonerów i posiłkują się zgromadzonymi artefaktami. Najnowszym przejawem otwartości miasta Ruda Śląska dla gości jest zorganizowanie w dniach 22-26 września 2023 r., XXIII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej "Ruda Śląska 2023".
Pobierz Wróc do archiwum
Errare humanum est... Mylić się jest rzeczą ludzką. W naszym miesięczniku przyjęliśmy zasadę, że nie korygujemy opublikowanych już numerów, stąd zauważone błędy poprawiamy w formie erraty.