W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.filatel.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Jeśli użytkownik nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Wyłącz ten komunikat
Aktualny numer Archiwum Prenumerata Dla autorów Nasi autorzy Redakcja
Numer archiwalny
PL EN DE
Numer 1 (1) - Lipiec 2023
W zwartej broszurze przedstawiamy pionierskie prace badawcze kilku autorów dotyczące łączności krajów Bliskiego Wschodu z Generalnym Gubernatorstwem podczas II wojny światowej. Interesowała nas korespondencja, zwłaszcza konspiracyjna oraz pomoc rzeczowa w postaci przesyłek do rodzin w GG oraz do osób przetrzymywanych w obozach jenieckich. Prawdopodobnie po Portugalii (Lizbona) i Szwecji (Sztokholm) jest to kolejny kierunek zorganizowanej pomocy przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, Czerwonym Półksiężycem i innymi organizacjami międzynarodowymi. Zapraszamy wszystkich P.T. Czytelników do współdziałania w dalszym poszukiwaniu dokumentów na ten temat.
Pobierz Wróc do archiwum
Errare humanum est... Mylić się jest rzeczą ludzką. W naszym miesięczniku przyjęliśmy zasadę, że nie korygujemy opublikowanych już numerów, stąd zauważone błędy poprawiamy w formie erraty.